Samsun Ar-Ge-İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama

Ar-Ge, bilim ve teknolojinin gelişmesini sağlayacak olan yeni bilgiler kullanılarak, mevcut ürün, hizmet, yöntem ve süreçlerin oluşturulup geliştirilmesi amacı ile gerçekleştirilen sistematik ve düzenli çalışmalardır. 
İnovasyon, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlara yanıt verebilen, pazarlara başarılı bir şekilde sunulabilecek veya yeni pazarlar oluşturabilecek olan yeni bir ürün, uygulama, hizmet, iş modeli ya da yöntem fikriyle oluşturulan süreçler ve bu süreçlerin sonuçlarıdır. Aynı zamanda inovasyon bilginin sosyal ve ekonomik faydaya dönüştürülmesi olarak da nitelendirilebilir.

Endüstriyel uygulama ise Ar-Ge ya da inovasyon projelerinin kamu kaynaklarıyla desteklenmesiyle başarılı bir şekilde tamamlanması sonucunda ortaya çıkan yeni bir ürün ya da hizmetin üretilmesi, kalitesinin yükseltilmesi ya da maliyetin düşürülmesi adına yeni tekniklerin uygulanması gibi faaliyetleri içermektedir. Tüm bu uygulamalar için de elbette ki yine destek gereklidir.

Bu noktada Samsun Ar-Ge projeleri hususunda ön plana çıkan şehirlerden bir tanesidir ve pek çok girişimciye ev sahipliği yapmaktadır. Ancak bu projelerin nasıl geliştirileceği ve bu konuda nasıl destek alınacağı hususunda bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. Bu noktada firmamız Samsun halkı için oldukça kaliteli hizmetler sunmaktadır.
Ar-Ge destekleri hususuna pek çok soruya yanıt verebilen ve girişimcileri en iyi şekilde yönlendirmeye çalışan firmamız yeni fikirlerin ortaya çıkmasına ve girişimci sayısının artmasına yardımcı olmaktadır. Samsun şehrinde faaliyetlerini sürdüren firmamız Ar-Ge ve TÜBİTAK projeleri hususunda hizmet sağlamaktadır.

Danışmanlık hizmetleri ile adını duyurmuş olan firmamız sadece AR-Ge ve TÜBİTAK proje hazırlama hususunda değil aynı zamanda pek çok rehberlik gerektiren konuda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Ülke ekonomisine katkıda bulunan ve katkıda bulunmak isteyen herkesin arkasında durmaya kararlı olan firmamız profesyonel ekipleri ile müşterilerine rehberlik etmekte ve çalışmalarını en küçük ayrıntıyı bile atlamadan gerçekleştirmektedir. 
Sizler de Ar-Ge, TÜBİTAK projeleri ve daha pek çok konu hakkında danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız hemen internet sitemiz ya da diğer iletişim kanallarımız üzerinden bizlerle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Hizmetlerimizin bütçe dostu olduğunu da belirtmeden geçmeyelim!